ART / Lithographs / Litograph in colors 14677106
nr 1467 7106
Sven Palmqvist
(1906-1984), Sverige
Sven Palmqvist (1906-1984), Sweden. Signed, dated 81, Woman with a cat. Litograph in colors, Image dimensions: 70x51, outer dimensions including frame: 81x62,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, daterad 81, kvinna med katt. Färglitografi, bildmått: 70x51, yttermått inklusive ram: 81x62 cm
600
Monday May 16 2022
at 20:22:17
Sven Palmqvist
Sven Palmqvist, svensk glaskonstnär och skulptör född 1906, död 1984.
Read more about Sven Palmqvist